Rośliny ogrodowe i balkonowe
ogrody i trawniki - aranżacje
zielone aranżacje - balkony i werandy
szklarnie, ogrody zimowe

Projektowanie tarasu

TarasUmiejętnie zaprojektowany i starannie wykonany może stać się ulubionym miejscem wypoczynku. Taras zaprojektowany i urządzony konsekwentnie w jednym wybranym stylu, będzie przytulnym miejscem zachęcającym do odpoczynku i spotkań. Z jednej strony taras może stanowić poszerzenie wnętrza budynku, z drugiej zaś jest integralnym elementem ogrodu. W związku z tym powinien nawiązywać formą, stylem, konstrukcją, materiałem z jakiego został wykonany zarówno do budynku, jak i do ogrodu.

czytaj więcej

Przyjęcie w ogrodzie

Barbecue naczynia jednorazowePrzyjęcie w ogrodzie to pomysł na imprezę urodzinową, świętowanie rodzinnych uroczystości, rocznicę czy spotkanie ze znajomymi. Najlepiej zaplanować je wówczas, gdy jest ładna pogoda. Zatem zanim zaczniesz układać menu i zapraszać gości, ustal odpowiedni termin, czyli taki, w którym będzie słoneczna, bezdeszczowa pogoda. Mimo wszystko zadbaj o zadaszenie, np. namioty, altanki czy duże parasole, gdy aura się zmieni. Pogoda bowiem lubi zaskakiwać. O czym pamiętać, organizując imprezę w przydomowym ogrodzie?

czytaj więcej

Nowoczesna fontanna

FontannaSzklana kula, motyw przewodni nowoczesnych fontann ogrodowych, stała się modnym detalem we współczesnej architekturze ogrodowej. Szklana kula, a może oryginalny kształt słupa wody? Taka fontanna pasuje do geometrycznych ogrodów. Fontanny w ogrodach utrzymanych w geometrycznym, oszczędnym lub nowoczesnym stylu powinny mieć również prosty, lecz wyrafinowany kształt.

czytaj więcej

Pompy do studni

Pompa zanurzeniowa wstawiona do oczka wodnegoDo zasilania instalacji wodociągowej stosuje się trzy rodzaje pomp – samozasysające, głębinowe i zatapialne (zanurzeniowe). Wybór odpowiedniej zależy przede wszystkim od typu studni, z której będzie czerpana woda, oraz od utrzymującego się w niej poziomu lustra wody. Co warto wiedzieć o pompach? Czym odróżniają się poszczególne rodzaje pomp?

czytaj więcej

Kopać czy nie kopać?

Kopanie działkiJesienne, głębokie przekopywanie gleby należy do podstawowych, tradycyjnie wykonywanych zabiegów uprawowych. Zalecane jest coroczne przekopywanie zagonów, późną jesienią, odwracając odcinane kawałki gleby na głębokość 20, a nawet 25 cm. Jakie są plusy i minusy przekopywania ziemi na jesieni? Czy głębokie kopanie jest zawsze pożądaną praktyką ogrodniczą?

czytaj więcej

Wielkie podlewanie

NawadnianieCzy pamiętasz upalne dni, kiedy po powrocie z pracy, zamiast zjeść obiad i odpocząć, rzucałeś się reanimować schnące rośliny? A może warto zainwestować w system nawadniający? Wtedy będziesz spokojnie przyglądać się, jak rozkwita twój ogród. Nasze ogrody wciąż jeszcze zaplątane są w gumowe węże, podczas gdy na świecie coraz częściej zastępują je wygodne, automatyczne systemy nawadniające. Tymczasem wiosenne susze i upalne lata stały się w Polsce niemal regułą. Warto więc pomyśleć o nowoczesnym podlewaniu ogrodu.

czytaj więcej