Rośliny ogrodowe i balkonowe
ogrody i trawniki - aranżacje
zielone aranżacje - balkony i werandy
szklarnie, ogrody zimowe

Taras wyżej, ogródek niżej

Nowoczesny dom z ogrodem czy mieszkanie z tarasem na sprzedażMarzysz o pięknym domu z ogrodem? A może przynajmniej o przytulnym nowoczesnym mieszkaniu z balkonem? Jeśli zastanawiasz się nad zakupem azylu dla siebie, rozważ nabycie lokum z ogródkiem albo przynajmniej dużym tarasem, by móc wyjść na świeże powietrze i zaaranżować zielony kącik, w którym będziesz mógł odpocząć i zrelaksować się.

czytaj więcej

Co i gdzie układać w ogrodzie?

Kamień do ogroduNawierzchnie z kostki brukowej są mocno osadzone w gruncie, dlatego można na nich stawiać elementy ciężkie i o ostrych krawędziach. Nie bez przyczyny kostkę o odpowiedniej grubości układa się również na podjazdach dla samochodów czy parkingach. Kostka brukowa znajduje zastosowanie w ogrodach, ale nie wyparła naturalnie pięknego kamienia. Kamienne nawierzchnie w ogrodzie są wciąż na topie i chyba nigdy nie pozwolą się zdetronizować.

czytaj więcej

Najpiękniejsze liście

Trawa Imperata cylindrycznaO urodzie ogrodu decydują nie tylko kwiaty. Przyjrzyjmy się fascynującej różnorodności roślin zachwycających dekoracyjnymi liśćmi. Wiele roślin, ograniczając się do rozwinięcia kwiatów, dosyć krótko ukazuje się ze swej najpiękniejszej strony. Są także gatunki, które swym widokiem potrafią sprawiać nam radość przez cały sezon ogrodowy. Ich walorem są ozdobne liście, przybierające najróżniejsze formy i barwy.

czytaj więcej

Majeranek ogrodowy

MajeranekMajeranek ogrodowy (Origanum majorana) jest rośliną roczną lub dwuletnią, wysokości 30-50 cm. Ma małe, jajowate liście. Białawe lub lila kwiaty są zebrane w nibyokółki otoczone liśćmi przykwiatowymi (podsadkami) i tworzą podbaldachy na szczytach pędów. Cała roślina jest owłosiona. Majeranek występuje w krajach basenu Morza Śródziemnego, uprawia się go w Hiszpanii, na Węgrzech, a także w Polsce.

czytaj więcej

Nawadnianie roślin

PodlewanieJest wiele zabiegów pielęgnacyjnych, jakie trzeba wykonać, zajmując się roślinami. Podlewanie, zraszanie, nawożenie, przesadzanie, cieniowanie, przycinanie, usuwanie przekwitłych kwiatostanów itp. Każda z tych czynności jest niezmiernie ważna dla zdrowego funkcjonowania rośliny, dla jej optymalnego wzrostu i rozwoju. Bardzo istotne jest to szczególnie w odniesieniu do roślin doniczkowych. Prawidłowe nawadnianie oznacza nie tylko pamięć o podlewaniu. Warto zdawać sobie sprawę, że zbytni zalew rośliny może być dla niej równie szkodliwy, jak i przesuszenie. Jak podlewać i zraszać rośliny?

czytaj więcej

Wybór mebli ogrodowych

Meble ogrodowe z plastikuMeble są nieodłącznym elementem każdego ogrodu i również na tarasie czy balkonie powinien znaleźć się niewielki klimatyczny stoliczek czy ciekawy nowoczesny leżak. Wybór mebli jest ogromny i zanim zdecydujemy się na kupno, należy rozważyć, z jakiego materiału mają być wykonane, aby były praktyczne i estetyczne. Na niewielkich powierzchniach takich jak taras czy balkon sprawdzą się te, które można złożyć na czas jesienno-zimowy, są lekkie i nie zajmują sporo miejsca.

czytaj więcej